بهترین چای ایرانی

بهترین چای ایرانی کدام است؟

چای یکی از نوشیدنی های محبوب دربین مردم جهان است که کیفیت و خوش طعمی آن ملاک اصلی برای خرید آن است. آیا در یک کافه و یا مهمانی چای خوش طعم ایرانی ای را خوردهاید که کیفیت بالایش باعث شود تا به دنبال خرید بهترین چای سیاه باشید ؟ به همین منظور ما در این مقاله سعی داریم انواع چای ایرانی را به همراه تفاوت های آنها مورد بررسی قرار دهیم و در انتها بدانیم کدام چای مرغوب تر است. با ماه باشید.


انواع چای سیاه ایرانی و بهترین آن کدام است

چای در سه مرحله بهاره ، تابستانه و پاییزه توسط چایکاران برداشت می شود. ابتدا برگ های سبز چای برداشت میکنند و آنها را در گونی هایی می ریزند و در پایان به کارخانه می برند. هنگام ورود چای سبز به کارخانه غنچه ، برگ های بالایی که از لطافت بیشتری برخوردارند و برگ های پایینی در کنار هم قرار می گیرند. اما در مراحل پایانی که سورتینگ نام دارد چای را تفکیک می کنند . انواع چای ، چای سرگل، چای ممتاز، چای قلم، چای شکسته، چای باروتی و … می باشد . در ادامه می خواهیم انواع چای را به صورت جدا بررسی کنیم.

چای سرگل چیست ؟

مرغوب ترین و باکیفیت ترین نوع چای ایرانی، چای سرگل می باشد که طرفداران بسیار زیادی نیز دارد. این چای حاصل از لطیف ترین قسمت گیاه کاملیا سینن سیز می باشد یعنی غنچه و برگ های بالایی گیاه چای. این نوع به دلیل لطافت زیاد پس از خشک شدن حالت پیچشی می گیرد.
چای سرگل طعم و بویی بی نظیر و فوق العاده دارد . کیفیت بالا و رنگ چشم نواز آن نیز باعث می شود تا برای ضیافت ها و مهمانی ها گزینه مناسبی باشد. بیان این نکته لازم است که هنگام خرید چای سرگل حتما به برگ های آن توجه نمایید، چرا که افرادی برای کسب سود بیشتر چای نامرغوب یا تقلبی را با نام سرگل به فروش می رسانند.


چای ممتاز چیست ؟

بهترین چای ایرانی کدام است ؟ در رده بندی انواع چای، نوع ممتاز بعد از سرگل قرار می گیرد. این نوع چای دارای اندازه کوچک تری نسبت به چای سرگل است و تلخی و گس بودن طعم آن کمتر است. یکی از دلایل چای ممتاز قیمت مناسب آن می باشد. این مناسب بودن قیمت در حالی است که کیفیت بالایی دارد.


تفاوت چای ممتاز و چای سرگل در چیست و بهترین چای ایرانی کدام است ؟

دانستیم به چایی که بیشتر از غنچه بوته چای به دست می آید سرگل گفته می شود. وبه چای پس از خشک شدن کمی شکسته می شود و برگ های موجود در آن درشت تر است ، چای ممتاز بدست می آید. لازم است بدانید که در کارخانه های مختلف استاندارد یکسانی برای تولید چای سرگل وجود ندارد، گاهی چای ممتاز را با نام سرگل عرضه می کنند. جالب است بدانید که بعضی تولید کنندگان چای سرگل را با نام های وزین، زرین یا چای ساچمه ای نیز در دسترس مشتری قرار می دهند.


چای قلم چیست ؟

برای تولید چای قلم از برگ های پایینی بوته چای استفاده می کنند. این محصول دارای اندازه نسبتا درشت و طعمی ملایم تر از چای ممتاز است . هم چنین از نظر قیمت نیز مناسب تر از چای سرگل و ممتاز می باشد.


چای شکسته چیست ؟

طی پروسه تولید چای خشک، همه برگ های گیاه چایی به صورت کامل باقی نمی مانند و خورد می شوند. برگ های خرد شده که وزن کمتری نسبت به چای های دیگر دارند را چای شکسته می نامند. این نوع دارای ظاهری کاملا صاف و بدون پیچش است. برای دم کردن آن نیز نیاز به زمان کمتری نسبت به چای ممتاز است.


چای باروتی چیست ؟

چای باروتی شباهت زیادی به چای شکسته دارد. اما سایز برگ ها در این چای بسیار کوچک تر از نوع شکسته است. . از چای باروتی اغلب برای تولید دمنوش ها و تی بگ استفاده می شود و دلیل آن زود دم بودن آن است.


چای بهاره، چای تابستانه و چای پاییزه

در مطالب فوق با انواع چای سیاه ایرانی آشنا شدیم. چای ایرانی را می توان به گونه دیگری نیز نامگذاری کرد. چای بهاره، تابستانه و پاییزه که گاهی با نام چای چین اول، دوم و سوم هم خوانده می شود. چین اول چای از اواسط اردیبهشت شروع می شود و تا ۲۰ روز ادامه می یابد. چین دوم نیز از اوایل تیر ماه آغاز می شود و چین سوم در ماه های شهریور و مهر انجام می شود. درصد بالایی از چای ایران در دو فصل بهار و تابستان برداشت می گردد. از بین این سه مورد چای بهاره دارای کیفیت و مرغوبیت بالاتری می باشد.


بهترین چای ایرانی کدام است ؟

در این مقاله با انواع چای ایرانی آشنا شدیم و دانستیم که هر یک دارای چه خصوصیاتی می باشد. گران ترین نوع چای که سرگل است را شناختیم و فهمیدیم که ارزان ترین آن چای باروتی است. برای خرید چای باکیفیت و درجه یک می توانید به فروشگاه آنلاین چای ۲۰۲۰ مراجعه کنید.
فروشگاه۲۰۲۰ برای راحتی شما در خرید انواع چای ایرانی و چای خارجی را در سبد محصولاتش قرار داده است. مناسب بودن قیمت چای ۲۰۲۰ از جمله دلایل فروش بالای آن است. هم چنین ارسال رایگان به سراسر کشور باعث شده است تا مشتریان بتوانند راحتی در خرید را تجربه کنند.
برای خرید چای درجه یک می توانید با شماره همراه ۰۹۱۷۱۳۹۰۰۴۸ تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *