مضرات چای ماسالا

مضرات چای ماسالا

چای ماسالا نیز همانند دیگر نوشیدنی علاوه بر خاصیت های درمانی فراوانی که دارد دارای مضراتی نیز می باشد.
مضرات چای ماسالا به قدری نیست که نگران شوید . در صورت مصرف نامتعادل نمایان می‌شوند با این حال آگاهی از آنها خالی از لطف نیست .


مضرات وعوارض چای ماسالا عبارتند از:

 • این چای سرشار از کافئین است. از همین رو این امکان وجود دارد که عوارضی همچون اضطراب، بی خوابی، میگرن و همچنین فشار خون بالا را برای افراد به دنبال داشته باشد.
  پزشکان بر این عقیده اند که نباید در مصرف چای ماسالا اسراف کرده و بیشتر از ۴۰۰ میلی گرم به بدن برسانید.
 • چای ماسالا اغلب با داروهایی همچون کوآمیدین، هپارین، کلوپیدوگرل و همچنین داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی مانند NSAID مانند ایبوپروفن و ادویل تداخل دارد و می تواند خاصیت آنها را از بین ببرد.
  از همین رو قبل از مصرف چای ماسالا در رژیم غذایی خود، با پزشک مربوطه مشورت نمائید.
 • اگر در تحمل لاکتوز در بدن مشکل دارید. توصیه می شود که برای تهیه چای ماسالای خانگی از شیرهای گیاهی مانند شیر نارگیل و یا آب به جای شیر گاو استفاده کنید.
  تا عوارض کمتری را به بدنتان برسانید.
 • همانطور که گفته شد چای ماسالا می تواند فشار خون و همچنین قند خون را تا حدود زیادی کنترل کرده و آنها را کاهش دهد.
  اما باید بدانید که این نوشیدنی ممکن است با داروهای کاهنده فشار خون و قند خون تداخل داشته و منجر به کاهش شدید فشار خون شود که این مسئله همواره مشکلاتی را برای افراد به دنبال خواهد داشت.
  از همین رو توصیه می شود که حتما برای قرار دادن این نوشیدنی در رژیم غذایی خود با پزشک مربوطه مشورت کرده و تمامی جوانب را در نظر بگیرید.

  • یکی از عوارضی که برای مصرف نامتعادل چای ماسالا بیان شد، بالا رفتن فشار خون است. این بیماری تا حد به سزایی سلامت بسیاری از افراد را تحت تاثیر قرار می دهد .

+ جهت خرید چای ماسالا کلیک کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *