چای ماسالا در بارداری

چای ماسالا در بارداری

شما معمولا چای ماسالا می نوشید ؟ پس احتمالا کنجکاو میشوید که آیا نوشیدن چای ماسالا در دوران بارداریتان بی خطر است یا خیر ؟

چای ماسالا در بارداری

شما معمولا چای ماسالا می خورید ؟ شما احتمالا کنجکاوید که نوشیدن چای ماسالا در بارداری برایتان بی خطر است یا خیر ؟

احتمالا می خواهید بدانید که آیا چای های خاصی وجود دارند که باید از مصرف آنها اجتناب کنید. با همه هشدارها در مورد مصرف نوشیدنی های کافئین دار در دوران بارداری، بسیاری از زنان باردار باید در مورد مصرف چای مورد علاقه شان کمی تامل کنند.

چه نوع چای بی خطر محسوب می شود؟

  1. #چای های گیاهی در دوران بارداری
  2. #چای ماسالا و ترکیبات آن
  3. #زنجبیل در دوران بارداری
  4. #گیاه میخک در بارداری
  5. #دارچین در بارداری
  6. #هل در باداری
  7. #نتیجه گیری

۱- چای های گیاهی در دوران بارداری

« نوشیدن چای های گیاهی در دوران بارداری مطمئناً در مقایسه با نوشیدنی های کافئین دار یک انتخاب عاقلانه داشته ایم ».

بر اساس گفته های نیکول، نوشیدنی های کافئین دار، اثرات ادرارآور دارند ، که باعث کاهش جذب مواد مغذی و خالی شدن غدد فوق کلیوی می شوند . در عین حال، چای های گیاهی حاوی هیدرات هستند؛ مواد مغذی را در دوران بارداری به راحتی جذب بدن کرده و به بدن در دوران بارداری مواد مغذی می رسانند. آنها همچنین دارای آنتی اکسیدان ها و ویتامین C هستند که به کاهش اضطراب و استرس کمک می کند. انواع مختلف چای های گیاهی می تواند علائم حالت تهوع صبح گاهی را کاهش داده و حتی رحم را برای زایمان آماده کنند .

۲- چای ماسالا و ترکیبات آن

خانم های باردار در انتخاب خوراکی و نوشیدنی ها باید ملاحظاتی را در نظر بگیرند ، زیرا سلامت جنین از ارکان مهم می باشد .

۳- زنجبیل در دوران بارداری

با خوردن چای زنجبیل در دوران بارداری با حالت تهوع صبح گاهی خداحافظی کنید ! به روند هضم غذا کمک کرده و مشکلات معده را برطرف می کند. زنجبیل یک چای هضم کننده گرم، محرک گردش خون، ضد تهوع و یک منبع فوق العاده از زینک است.

۴- گیاه میخک در بارداری

در بسیاری از فرهنگها، مردم از گیاه میخک به عنوان ادویه در تهیه غذاهای روزانه استفاده میکنند. با این که پیاز این گیاه دارای مزایای زیادی است، اما به عنوان یک زن حامله قبل از تصمیمگیری در مورد مصرف گیاه میخک با پزشک متخصص زنان و زایمان مشورت کنید. لازم است بدانید که مصرف برخی قسمتهای گل میخک برای سلامت شما و جنین داخل رحمتان مضر میباشد. در چنین مواردی، پزشک معالج فرایند سلامتی شما را ارزیابی نموده و بعد از آن، به شما اطلاع میدهد که میتوانید با خیال راحت از این گیاه طبی استفاده کنید.

طبق نظر اکثر محققان، استفاده از گیاه میخک برای زنان باردار ایمن است، اما این ماده باید فقط به عنوان بخشی از غذای مصرفی روزانه آنها باشد، زیرا اطلاعات کافی در مورد این موضوع که آیا استفاده از گیاه میخک به عنوان مکمل دارویی برای زنان حامله امن است یا خیر، وجود ندارد.

۵- دارچین در بارداری

در دوران بارداری مصرف برخی از ادویه ها و خوراکی ها باید با احتیاط بیشتری انجام شود.

اگر شما در یک غذای معمولی از دارچین به عنوان طعم دهنده استفاده می کنید، نگران نباشید می توانید با خیال راحت این ادویه را میل کنید.

از خواص دارچین باید گفت که این ادویه دارای فواید ضد التهابی، آنتی اکسیدان و تنظیم کننده قند خون است.

با این که دارچین دارای فواید زیادی است اما در مقادیر بالا ممکن است عوارض جانبی در پی داشته باشد.

دارچین سطح گلوکز خون را پایین می آورد و از لخته شدن خون جلوگیری می کند . زنان بارداری که داروی دیابت یا داروهای رقیق کننده خون مصرف می کنند . به ویژه اگر جراحی پیش رو دارند ، باید در خوردن دارچین احتیاط کنند .

دارچین جریان قاعدگی و دفع خون را تحریک می کند و مقدار زیاد آن می تواند موجب سقط جنین شود.

۶- هل در باداری

بسیاری از متخصصان تغذیه، مصرف هل در بارداری را مجاز می دانند، اما لازم است بدانید که این ماده علی رغم خواص زیادی که دارد برای افرادی که دارای طبیعت گرم هستند، توصیه نمی شود.

مقدار هل که به عنوان طعم دهند چای استفاده می شود، مصرف آن ممانعتی برای دوران بارداری و شیر دهی ندارد و می تواند تا حدودی به کاهش تهوع در این دوران کمک نماید، البته خانم های باردار برای جلوگیری از تداخل دارویی نباید از ادویه هل به منظور خوش طعم کردن غذای خود استفاده کنند.

بر اساس تحقیقات ، مصرف عرق هل به دلیل داشتن ترکیبات سنگین دارای خواص کمتری نسبت به خود گیاه هل سبز می باشد. همچنین هل به دلیل ماندگاری کوتاهی که دارد، باید از نگهداری طولانی مدت و استفاده آن خودداری شود.

گیاه هل طبع گرم دارد .

به دلیل خاصیت ضد عفونی کنندگی ، ضد قارچ ، ضد باکتری، آرامش بخش و طعم دهندگی برای افرادی که طبع سرد دارند ، بسیار مفید است .

اما خوردن آن برای افراد با طبع گرم موجب تپش قلب و احساس گُر گرفتگی میشود . بهتر است از این ماده خوش عطر و مفید به صورت ادویه و طعم دهنده چای و حلوا در فصل زمستان استفاده شود.

در مصرف هل در بارداری نیز همانند بسیاری از مواد غذایی دیگر نباید زیاده روی شود، ضمن اینکه خانم های باردار به منظور جلوگیری از تداخل دارویی بهتر است، از مصرف آن پرهیز کنند.

بنابراین اگر سوال شما این است که آیا دارچین در دوران بارداری خوب است یا خیر! باید بگوییم که این موضوع بستگی به وضعیت بدن شما دارد.

زنانی که دارای بارداری پر خطری هستند، بهتر است به طور کل از مصرف دارچین و همچنین مواد غذایی دارای دارچین پرهیز کنند.

۷- نتیجه گیری

با توجه به مطالب بالا چون همه ترکیبات چای ماسالا دارای طبیعت گرم و قاعده آور هستند با توجه به تمام خواص دارویی که دارا می باشد نباید در بارداری در مصرف چای ماسالا زیاده روی کرد و نهایتا هفته ای یک یا دوبار مصرف آن اشکالی ندارد با آروزی سلامتی شما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.