چربیسوزی با چای ماسالا

بهترین نوشیدنی برای کاهش وزن

هنگامی که در کنار تغییرات سبک زندگی سالم استفاده می شود ، برخی از نوشیدنی ها در کاهش وزن موثرتر از بقیه هستند.

نشان داده شده است . که نوشیدنی هایی مانند چای سبز ، قهوه و نوشیدنی های حاوی پروتئین بالا متابولیسم را افزایش می دهد . سیری را افزایش می دهد و گرسنگی را کاهش می دهد ، که همه آنها ممکن است باعث کاهش وزن شوند .

در اینجا هشت نوشیدنی است که برخی از بهترین نوشیدنی هایی هستند که هنگام تلاش برای کاهش وزن و سالم ماندن در رژیم غذایی شما وجود دارد .

چای سبز


چای سبز اغلب با سلامتی همراه است و دلیل خوبی نیز دارد.

نه تنها حاوی آنتی اکسیدان های مفید و سایر مواد مغذی قوی است ، بلکه یکی از موثرترین نوشیدنی ها برای کاهش وزن است.

در مطالعات متعدد مشخص شده است که نوشیدن چای سبز باعث کاهش وزن و چربی بدن می شود.

بررسی ۱۴ مطالعه نشان داد . افرادی که چای سبز با غلظت بالا به مدت ۱۲ هفته می نوشند به طور متوسط ​​۰.۴۴ تا ۷.۷ پوند (۰.۲ تا ۳.۵ کیلوگرم) بیشتر از کسانی که چای سبز نمی نوشند از دست داده اند .

لازم به ذکر است که این مزیت با آماده سازی چای سبز که حاوی مقادیر زیادی کاتچین است . آنتی اکسیدان ها که ممکن است چربی سوزی را افزایش داده و متابولیسم را افزایش دهد ، مرتبط است .

ماچا نوعی چای سبز است که حاوی مقدار بیشتری کاتچین نسبت به چای سبز برگ شل است ، که آن را به انتخاب مناسبی برای کاهش وزن تبدیل می کند .

یک مطالعه نشان داد . زنانی که روزانه ۳ گرم ماچا مصرف می کردند ، در مقایسه با زنانی که از ماچا استفاده نمی کردند ، چربی سوزی بیشتری را تجربه می کردند .

به علاوه ، چای سبز حاوی کافئین است که می تواند با افزایش سطح انرژی و بهبود عملکرد هنگام ورزش ، به کاهش وزن کمک کند .

علاوه بر این ، افرادی که چای سبز می نوشند فشار خون پایین تری دارند و خطر ابتلا به بیماری هایی مانند بیماری های قلبی ، سرطان های خاص و دیابت کمتر است .

خلاصه
نوشیدن چای سبز با افزایش متابولیسم و ​​تشویق چربی سوزی به کاهش وزن کمک می کند.

قهوه


مردم جهان از قهوه برای افزایش سطح انرژی و افزایش روحیه استفاده می کنند.

این به این دلیل است که قهوه حاوی کافئین است . ماده ای که به عنوان محرک در بدن عمل می کند و ممکن است برای کاهش وزن مفید باشد .

قهوه می تواند مصرف انرژی را کاهش داده و متابولیسم را افزایش دهد ، که ممکن است به کاهش وزن شما کمک کند.

یک مطالعه بر روی ۳۳ فرد بزرگسال دارای اضافه وزن نشان داد . کسانی که قهوه حاوی ۶ میلی گرم کافئین به ازای هر کیلوگرم از وزن بدن خود می نوشند نسبت به افرادی که کافئین کمتری مصرف می کنند یا اصلا کافئین ندارند ، کالری کمتری مصرف می کنند .

همچنین نشان داده شده است . که مصرف کافئین باعث افزایش متابولیسم و ​​افزایش چربی سوزی در چندین مطالعه دیگر می شود .

قهوه خورها همچنین می توانند با سهولت بیشتری وزن خود را در طول زمان حفظ کنند.

یک مطالعه روی بیش از ۲۶۰۰ نفر نشان داد . کسانی که در کاهش وزن در طول زمان موفق بوده اند ، به میزان قابل توجهی بیشتر از گروه کنترل از نوشیدنی های کافئین دار استفاده کرده اند .

خلاصه
نوشیدنی های کافئین دار مانند قهوه ممکن است با افزایش متابولیسم ، کاهش کالری دریافتی و تحریک چربی سوزی باعث کاهش وزن شود.

چای سیاه


مانند چای سبز ، چای سیاه حاوی ترکیباتی است که ممکن است باعث کاهش وزن شود.

چای سیاه نوعی چای است . که بیشتر از سایر انواع چای اکسیداسیون (قرار گرفتن در معرض هوا) را تجربه کرده و در نتیجه طعم قوی تر و رنگ تیره تری دارد .

چای سیاه سرشار از پلی فنول است ، از جمله گروهی از ترکیبات پلی فنولی به نام فلاونوئیدها. پلی فنول ها آنتی اکسیدان های قوی هستند که ممکن است به کاهش وزن بدن کمک کنند.

مطالعات نشان داده است که پلی فنول های موجود در چای سیاه با کاهش کالری دریافتی ، تحریک تجزیه چربی و افزایش رشد باکتری های دوستدار روده باعث کاهش وزن می شود .

یک مطالعه روی ۱۱۱ نفر نشان داد .کسانی که روزانه ۳ فنجان چای سیاه به مدت سه ماه می نوشند وزن بیشتری کاهش می دهند و دور کمر آنها در مقایسه با گروه کنترل کاهش می یابد .

مطالعه دیگری روی ۲،۷۳۴ زن نشان داد . افرادی که از غذاهای غنی از فلاونوئید و نوشیدنی هایی مانند چای سیاه بیشتر استفاده می کردند . نسبت به زنانی که فلاونوئیدهای رژیمی کمتری مصرف می کردند ، چربی بدن و چربی شکم را به میزان قابل توجهی کاهش می دادند .

خلاصه
چای سیاه حاوی پلی فنول ها ، آنتی اکسیدان هایی است که کاهش وزن بدن را نشان می دهد. مطالعات نشان می دهد که خوردن چای سیاه ممکن است به کاهش چربی بدن و کاهش وزن کمک کند.

آب یکی از بهترین نوشیدنی در کاهش وزن


افزایش مصرف آب یکی از ساده ترین راه ها برای بهبود سلامت کلی است.

مصرف آب بیشتر نیز ممکن است با سیر نگه داشتن بین وعده های غذایی و افزایش کالری که می سوزانید ، به دور کمر شما کمک کند .

تحقیقات نشان می دهد که مصرف آب قبل از غذا می تواند باعث موفقیت شما در کاهش کالری و کاهش وزن شود.

یک مطالعه روی ۴۸ بزرگسال دارای اضافه وزن نشان داد . کسانی که قبل از غذا ۵۰۰ میلی لیتر (۱۷ اونس) آب می نوشیدند در حالی که رژیم کم کالری را دنبال می کردند ، در طول ۱۲ هفته ۴۴ درصد بیشتر از کسانی که قبل از غذا آب نمی نوشیدند وزن خود را کاهش دادند .

استفاده از آب سرد باعث افزایش مصرف انرژی در زمان استراحت می شود که این میزان کالری ای است که هنگام استراحت می سوزانید.

به عنوان مثال ، مطالعه بر روی ۲۱ کودک دارای اضافه وزن نشان داد که مصرف انرژی در حالت استراحت پس از مصرف ۱۰ میلی لیتر آب سرد به ازای هر کیلوگرم وزن بدن تا ۲۵ درصد افزایش می یابد .

خلاصه
نوشیدن آب بیشتر می تواند به سوزاندن کالری و کاهش مصرف در وعده های غذایی کمک کند ، که می تواند منجر به کاهش وزن شود.

بهترین نوشیدنی های سرکه سیب در کاهش وزن


سرکه سیب حاوی اسید استیک است ، ترکیبی که ممکن است با کاهش سطح انسولین ، بهبود متابولیسم ، سرکوب اشتها و سوزاندن چربی باعث کاهش وزن شود .

مطالعات روی حیوانات نشان داده است . که استیک اسید می تواند از افزایش وزن جلوگیری کرده و تجمع چربی در شکم و کبد را کاهش دهد .

اگرچه تحقیقات محدود است ، اما شواهدی وجود دارد که سرکه در کاهش وزن در انسان مثر است.

مطالعه ای بر روی ۱۴۴ بزرگسال چاق نشان داد . که مصرف روزانه یک نوشیدنی حاوی ۲ قاشق غذاخوری (۳۰ میلی لیتر) سرکه منجر به کاهش چشمگیر وزن بدن ، دور کمر و چربی شکم در مقایسه با گروه دارونما می شود .

سرکه سیب تخلیه معده را کند می کند ، که به سیری طولانی مدت شما کمک می کند و ممکن است پرخوری را کاهش دهد .

با این حال ، باید توجه کنیم که استفاده از نوشیدنی های اسیدی مانند سرکه سیب می تواند دندان ها را فرسوده کند . به همین دلیل است که باید در مصرف آن کم مصرف شود و همیشه با آب شستشو دنبال شود .

خلاصه
اگرچه تحقیقات بیشتری در مورد خطرات و فواید سرکه سیب مورد نیاز است . اما مصرف مقدار کمی از آن در روز ممکن است باعث کاهش وزن شود .

چای زنجبیلی بهترین نوشیدنی برای کاهش وزن


زنجبیل به عنوان ادویه برای افزودن طعم به غذاها و به عنوان داروی گیاهی برای درمان تعدادی از بیماریها مانند تهوع ، سرماخوردگی و آرتریت استفاده می شود .

مطالعات روی انسان و حیوانات نیز نشان داد که این ریشه خوش طعم تأثیر مفیدی بر کاهش وزن دارد .

یک مطالعه نشان داد که موش هایی که رژیم غذایی پرچرب با ۵ درصد پودر زنجبیل به مدت چهار هفته دریافت کردند . در مقایسه با موش هایی که رژیم غذایی پرچرب بدون زنجبیل داشتند . کاهش قابل توجهی در وزن بدن و بهبود قابل توجه سطح کلسترول HDL (“خوب”) داشتند. ۲۱ منبع معتبر)

در این مطالعه از پودر زنجبیل غلیظ استفاده شده است . اما مطالعه ای روی انسانها نشان داد که چای زنجبیل همچنین به کاهش اشتها و افزایش کالری کمک می کند .

یک مطالعه روی ۱۰ مرد دارای اضافه وزن نشان داد . که وقتی ۲ گرم پودر زنجبیل محلول در آب گرم را با صبحانه می نوشند ، در مقایسه با روزهایی که چای زنجبیل مصرف نمی شود ، احساس سیری بیشتری می کنند و گرسنگی را کاهش می دهند .

به علاوه ، مطالعه نشان داد که چای زنجبیل اثر حرارتی غذا (تعداد کالری مورد نیاز برای هضم و جذب غذا) را ۴۳ کالری افزایش می دهد .

اگرچه این مقدار زیادی کالری نیست ، اما این نشان می دهد که – اگر با خواص سیر کننده آن ترکیب شود – چای زنجبیل می تواند راهی موثر برای کاهش وزن باشد .

خلاصه
مطالعات انسان و حیوانات نشان می دهد . که زنجبیل می تواند باعث سیری ، کاهش اشتها و افزایش متابولیسم شود ، که هنگام تلاش برای کاهش وزن مفید است .

نوشیدنی های دارای پروتئین بالا


نوشیدنی های سرشار از پروتئین می توانند گرسنگی را کاهش دهند . اشتها را کاهش دهند و سیری را تقویت کنند . که هنگام تلاش برای کاهش وزن اضافی مهم است.

تعداد بیشماری پودر پروتئین در دسترس مصرف کنندگان است که تهیه یک میان وعده سریع و سالم را به یک نسیم تبدیل می کند.

پروتئین سطح هورمون های کاهش گرسنگی مانند GLP-1 را افزایش می دهد در حالی که گرلین ، هورمونی که باعث ایجاد اشتها می شود را کاهش می دهد .

مطالعه ای روی ۹۰ فرد بزرگسال دارای اضافه وزن نشان داد . کسانی که روزانه ۵۶ گرم پروتئین آب پنیر را به مدت ۲۳ هفته مصرف کردند ، ۵ پوند (۲.۳ کیلوگرم) بیشتر از گروه کنترل که هیچ پروتئین آب پنیر مصرف نکردند اما به همان میزان کالری دریافت کردند .

پودرهای پروتئین . نخود فرنگی و کنف تنها چند نوع هستند که می توانند پروتئین رضایت بخشی را به شیک ها و اسموتی ها اضافه کنند که ممکن است به کاهش وزن شما کمک کند .

خلاصه
نوشیدنی های پروتئینی باعث کاهش اشتها و افزایش سیری می شوند. پودرهای پروتئینی را می توان به راحتی به هر نوشیدنی برای یک میان وعده یا وعده غذایی سریع و رضایت بخش اضافه کرد.

آب سبزیجات بهترین نوشیدنی در کاهش وزن


اگرچه آب میوه به افزایش وزن مرتبط است ، اما استفاده از آب سبزیجات ممکن است اثر معکوس داشته باشد .

در یک مطالعه ، بزرگسالانی که ۱۶ اونس آب سبزیجات کم سدیم نوشیدند . در حالی که رژیم کم کالری را دنبال می کردند نسبت به کسانی که این نوشیدنی را نداشتند وزن بیشتری کاهش دادند .

علاوه بر آب سبزیجات ، مصرف سبزیجات خود را نیز به میزان قابل توجهی افزایش دهید و میزان مصرف کربوهیدرات را به میزان قابل توجهی کاهش دهید ، این دو فاکتور مهم برای کاهش وزن .

مصرف سبزیجات کامل در صورت امکان به دلیل مقدار زیادی فیبر که در فرآیند آب میوه گیری از بین می رود ، بهترین انتخاب برای سلامتی است .

با این حال ، می توانید با مصرف آب سبزیجات کم کالری ، استفاده از سبزیجات خود را افزایش دهید و چون به کاهش وزن شما کمک میکند .

خلاصه
اگرچه سبزیجات کامل می تواند بهترین انتخاب شما باشد ، اما مصرف آب سبزیجات در رژیم غذایی سالم باعث کاهش وزن میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *