چای ماسالا و سرماخوردگی

سرماخوردگی و آنفولانزا و پیشگیری

هیچ‌کس نمی‌خواهد در ماه‌های طولانی زمستان با احساس خستگی، فرسودگی و بیماری همیشه درگیر شود. اما برای بسیاری از خانواده‌هایی که کودکان مدرسه‌ای دارند، میانگین فصل سرماخوردگی و آنفولانزا دقیقاً به همین شکل است.

وقتی صحبت از حفظ سلامت خانواده تا حد امکان به میان می‌آید، یک اونس پیشگیری قطعاً ارزش یک پوند درمان را دارد – به‌ویژه اگر می‌خواهید بدون ابتلا به هر ویروسی که شما یا یکی از اعضای خانواده‌تان با آن در تماس هستید، به فصل بهار برسید. .

خوشبختانه، برای جلوگیری از مریض شدن در زمانی که دیگران در شرایط آب و هوایی هستند، نیازی به شانس اضافی ندارید. شما فقط باید رویکرد پیشگیرانه مناسب را در پیش بگیرید.

دست های خود را خوب بشویید برای پیشگیری از سرماخوردگی و آنفولانزا

برای خلاص شدن از شر میکروب های ناخواسته سرماخوردگی و آنفولانزا . قبل از اینکه راهی برای ورود به بدن شما پیدا کنند . دست های خود را قبل از خوردن غذا بشویید . بعد از استفاده از حمام و هر زمان که از جای دیگری به خانه می رسید، خوب بشویید.

انگشتان کثیف را از صورت خود دور نگه دارید


ویروس‌ها هوشمند هستند – آنها می‌دانند که بهترین راه برای ورود به بدن شما این است که با انگشتانتان حرکت کنید و سپس منتظر بمانید تا چشم‌هایتان را بمالید، ناخن‌هایتان را بجوید یا بینی‌تان را خارش کنید. پس وقتی در جایی هستید که دست هایتان کثیف می شود . قبل از اینکه آنها را بشویید یا ضدعفونی کنید صورت و بدن خود را لمس نکنید .

مطمئن شوید که همه واکسن آنفولانزا دریافت می کنند


دریافت واکسن آنفولانزای فصلی بهترین راه برای محافظت از خود در برابر آنفولانزا است، و همین امر برای تمام اعضای خانواده شما که بالای شش ماه سن دارند نیز صدق می کند. در حالی که دریافت واکسن آنفولانزای خود تا نوامبر کمک می کند تا مطمئن شوید که در طول فصل از شما محافظت می شود، اما برای تزریق واکسن آنفولانزا هرگز دیر نیست – دکتر Soos Pediatrics واکسن فعلی آنفولانزا را در انبار و در تمام فصل در دسترس نگه می دارد.

سطوح مشترک را اغلب تمیز کنید تا از سرماخوردگی و آنفولانزا دور بمانید


همه افراد خانواده شما در طول روز میکروب ها را می گیرند و برخی از آن میکروب ها به خانه شما راه پیدا می کنند. حتی اگر هیچ کس بیمار نباشد، بهتر است در فصل سرماخوردگی و آنفولانزا بیشتر تمیز کنید تا نقاط داغ باقیمانده میکروب در خانه خود را از بین ببرید. علاوه بر ضدعفونی کردن مرتب دستگیره‌های درب، دستگیره‌های شیر آب و میز، باید حوله‌های دستی را نیز اغلب بشویید.

برای پیشگیری از سرماخوردگی و آنفولانزا زیاد بخوابی


خواب کافی در هر شب یک راه آسان برای تقویت عملکرد سیستم ایمنی و تقویت دفاع طبیعی شما در برابر عفونت است . بدنی که به خوبی استراحت کرده باشد . نسبت به بدنی که خسته، تخلیه شده و یا به شکلی دیگر فرسوده است . در موقعیت بهتری برای مقاومت در برابر بیماری قرار دارد. بزرگسالان هر شب به هفت یا هشت ساعت خواب نیاز دارند . کودکان متناسب به سنشان به ۱۰ تا ۱۴ ساعت استراحت (از جمله چرت زدن) نیاز دارند .

وعده های غذایی متعادل بخورید .


قبلاً می‌دانید که عادات غذایی سالم می‌تواند رشد و تکامل فرزندتان را در مسیر درست نگه دارد و به شما کمک کند با افزایش سن از بیماری‌های مزمن جلوگیری کنید. اما آیا می دانستید که خوردن وعده های غذایی سالم و متعادل می تواند به تقویت سیستم ایمنی بدن در برابر مهاجمان ویروسی نیز کمک کند؟ برای افزایش مصرف آنتی اکسیدان های ضد عفونت، سعی کنید حداقل نیمی از بشقاب خود را با انواع میوه ها و سبزیجات رنگارنگ پر کنید.

برای پیشگیری از سرماخوردگی و آنفلونزا فعال بمانید (و هوای تازه بخورید)


آیا می دانستید که افراد فعال در طول فصل سرماخوردگی و آنفولانزا کمتر دچار عفونت می شوند؟ ورزش منظم نه تنها شما را تناسب اندام و تناسب اندام نگه می دارد، بلکه هورمون های استرس التهابی را سرکوب می کند و ترشح گلبول های سفید خون را تحریک می کند که با عفونت مبارزه می کنند. از آب و هوای معتدل‌تر زمستانی گرجستان استفاده کنید و خانواده‌تان را تا جایی که می‌توانید به بیرون از منزل منتقل کنید.

راه هایی برای کاهش استرس و آرامش پیدا کنید


علاوه بر این که باعث می‌شود همیشه احساس فرسودگی و فرسودگی کنید، زندگی در یک حالت استرس دائمی می‌تواند سیستم ایمنی شما را خراب کند و شما را در برابر بیماری آسیب‌پذیرتر کند. برای تقویت دفاع طبیعی خود و محافظت از خود در برابر ویروس‌های فصلی، استرس‌های بی‌معنا را کنار بگذارید، فشارهای اجتناب‌ناپذیر را مدیریت کنید و استراحت روزانه را در اولویت خانواده قرار دهید.

سخن نویسنده

و در آخر یکی از راههای پیشگیری از سرماخوردگی خوردن نوشیدنی های گرم در زمستان است و کاملترین نوشیدنی چای ماسالا می باشد . چای ماسالا با داشتن ترکیباتی چون زنجبیل و هل و دارچین و … بهترین نوشیدنی برای پیشگیری و درمان سرماخوردگی است . پس از خوردن آن غافل نباشید …. باتشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *