نشان دادن چای ماسالا برای سلامت قلب

چای ماسالا و سلامت قلب

چای ماسالا ممکن است سلامت قلب را بهبود ببخشد

شواهد نشان می‌دهند که چای ماسالا ممکن است برای سلامت قلب مفید باشد. مطالعات روی حیوانات نشان می‌دهند دارچین که یکی از ترکیبات موجود در ماسالا است، ممکن است فشار خون را پایین بیاورد. نشان داده شده که دارچین در بعضی افراد سطح کلی کلسترول، کلسترول بد (LDL) و تری‌گلیسیرید را تا ۳۰ درصد کاهش می‌دهد.

مطالعات انسانی برای چای ماسالا و سلامت قلب

در بیشتر مطالعات انسانی به شرکت‌کنندگان ۱ تا ۶ گرم دارچین در روز داده می‌شود که بیشتر از میزان دارچین موجود در یک فنجان چای ماسالا است‌. هرچند یک بررسی که به‌تازگی انجام شد نشان داد که مصرف ۱۲۰ میلی‌گرم دارچین در روز برای بهره‌گیری از خواص آن برای سلامتی بدن کافی است.

چای سیاه و خواص آن در چای ماسالا

همچنین چندین مطالعه عنوان کرده‌اند که چای سیاه استفاده‌شده در این چای ممکن است سطح کلسترول خون را پایین بیاورد. تحقیقات دیگر نشان داد که مصرف چهار فنجان(یا بیشتر) چای سیاه در روز ممکن است سطح فشار خون را پایین بیاورد.

علاوه بر این به نظر می‌آید مصرف سه فنجان یا بیشتر چای سیاه در روز منجر به کاهش ۱۱ درصدی احتمال ابتلا به بیماری‌های قلبی می‌شود. توجه کنید که هیچ کدام از تحقیقات اثرات مستقیم چای ماسالا روی سلامت قلب را بررسی نکرده‌اند. در نتیجه به تحقیقات بیشتری نیاز است تا بتوانیم در این زمینه نظر قطعی بدهیم.

میزان مصرف چای ماسالا در روز

هر فنجان (۲۴۰ میلی‌لیتر) چای ماسالا تقریبا ۲۵ میلی‌گرم کافئین دارد‌. این چای حاوی زنجبیل است. به همین دلیل افرادی که مستعد فشار خون پایین یا قند خون پایین هستند، همچنین کسانی که داروهای رقیق‌کننده‌ی خون مصرف می‌کنند، باید در مصرف چای ماسالا و دیگر نوشیدنی‌های حاوی کافئین احتیاط کنند. افرادی که دچار ناتوانی در تحمل لاکتوز هستند، باید چای ماسالای تهیه شده با شیر گیاهی یا آب را مصرف کنند.

کلام آخر

چای ماسالا یک نوشیدنی خوش‌عطر و تند است که ممکن است برای بهبود سلامت قلب، کاهش سطح قند خون، کمک به هضم و کاهش وزن مفید باشد‌. علم بیشتر خواص ماسالا برای سلامتی را تأیید کرده است. البته خواص ماسالا به دلیل ترکیبات موجود در آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *