چای ترش و فشارخون

چای ترش قاتل فشارخون

چای ترش قاتل فشارخون

چای انواع مختلفی دارد از جمله چای سیاه، چای سفید و چای قرمز یا همان چای تُرش، که چای تُرش خواصی بسیار متمایز از دیگر چای‌ها دارد زیرا چای تُرش حاوی ترکیبات اسید سیتریک، ویتامین ث، آنتوسیانین و همچنین حاوی آنتی‌اکسیدان قرمز بسیار خوشرنگی است که در کاهش فشار خون، چربی خون و قندخون نیز موثر است.

فشار خون بالا که به عنوان قاتل خاموش نیز شناخته می شود که سطح سرمی فشار خون در افراد در سطح طبیعی عدد ۱۲۰ روی ۸۰ میلی‌متر جیوه متغیر است که البته مسائلی همچون سن و شاخص توده بدنی در تشخیص سطح نرمال فشار خون در افراد مورد بررسی پزشکی قرار می گیرد.

موارد مصرفی چای تُرش

دمنوش چای ترش قاتل فشارخون بالا و کبد چرب و…

این دمنوش برای جلوگیری و پیشگیری بسیاری از بیماری‌ها همچون پرفشاری خون، کبد چرب و کاهش کلسترول خون طبق پروتکل مصرفی سه ماهه آن بسیار موثر است.چای ترش با مصرف مداوم سه ماهه قاتل فشارخون و اکثربیماری میشود.

برای افرادی که بیماری فشارخون دارند البته با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و پزشکی، برای کسانی که از داروی پرفشاری خون استفاده می‌کنند. و دوز دارویی آن‌ها بالا نیست در کنار رعایت رزیم غذایی و حذف نمک می‌توانند از دمنوش‌های گیاهی استفاده نمایند.

چای تُرش از خاصیت ضد باکتریایی بالایی برخوردار بوده و ضد سنگ کلیه و مثانه است .و در کنار همه این‌ها خاصیت ضد سرطانی نیز دارد و به دلیل ترکیبات رنگدانه‌ای بسیار خوشرنگی که دارد برای جلوگیری از یبوست موثر است.

افرادی که از داروهای خاصی استفاده نمی‌کنند و خوردن این دمنوش برای آن‌ها مشکل جدی را به دنبال نخواهد داشت .می‌توانند برای کنترل سلامت و عدم ابتلا به پرفشاری خون از چای تُرش استفاده کنند.

چای ترش قاتل فشارخون .کلسترول بد و بیماری کلیوی:

۱- چای ترش و فشار خون

چای ترش قاتل فشارخون

بر اساس مطالعات در انجمن قلب ایالات متحده آمریکا، مصرف چای ترش باعث کاهش فشار خون در بزرگسالان، مبتلا به بیماری فشار خون، می شود.این تحقیقات همچنین نشان می دهد که مصرف این چای به کارکرد بهتر قلب کمک کرده .و از خطر ابتلا افراد به بیماری های قلبی-عروقی، می کاهد.

در ضمن، طبق تحقیقات در دانشگاه تافتس بوستون، ترکیبات آنتی اکسیدان موجود در چای ترش باعث می شوند. که فشار خون تا ۱۰ میلی متر جیوه کاهش یابد.بنابراین، برای مشاهده تاثیر این چای بر فشار خون، باید روزانه سه فنجان چای ترش به مدت یک هفته مصرف کرد.

همچنین چای ترش ادرارآور بوده و باعث افزایش اوره می شود که این امر کاهش فشار خون را به دنبال خواهد داشت.(چای ترش قاتل فشارخون بالا)

چای تُرش قاتل فشار خون بالا - چای2020

۲- چای ترش و فشارخون و کاهش دهنده کلسترول بد خون

آنتی اکسیدان های موجود در چای ترش میزان کلسترول بد یعنی LDL، در بدن را کم می کنند.

در نتیجه باعث محافظت از بدن در مقابل بیماری های قلبی-عروقی می شوند. ترکیبات هیپولیپیدمی و هیپوگلیسمی موجود در چای ترش برای کسانی که مبتلا به دیابت هستند بسیار سودمند می باشد.

۳- چای ترش و فشارخون درمان کننده بیماری های کبدی

چای ترش قاتل فشارخون و بیماری های کبدی

بر اساس تحقیقات صورت گرفته، آنتی اکسیدان موجود در چای ترش به بهبود بیماری های کبدی کمک می کند.

در واقع، این ترکیبات، سلول های رادیکال آزاد را از بدن خارج کرده و بافت ها و سلول های سالم را تمیز می کنند.

بنابراین، عمر مفید اعضای بدن افزایش یافته و در مقابل بیماری ها مقاوم خواهند شد.

موارد هشدار در مورد چای ترش

از آنجایی که چای ترش فشار خون را پایین می آورد، مصرف آن به افرادی که فشار خون پایین دارند، توصیه نمی شود.(چای ترش قاتل فشارخون بالا)

مصرف آن برای زنان باردار مناسب نیست.

در برخی افراد موجب واکنش های حساسیتی مانند چشم های قرمز و یا تب می شود که بهتر است این افراد چای ترش مصرف نکنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *