چای ماسالا و کبد چرب

چای ماسالا و کبد چرب

کبد یکی از مهم ترین اعضای بدن است .که وظیفه پاکسازی سموم از سلول های مختلف را بر عهده دارد. این عضو می تواند به بیماری های مختلفی دچار شود. یکی از این بیماری ها کبد چرب است که داروهای گیاهی مختلفی برای درمان آن وجود دارد. در این میان یک نوشیدنی مانند چای ماسالا  نیز می تواند تاثیر خوبی بر درمان بیماری کبد چرب داشته باشد. با ما همراه باشید تا در مورد چای ماسالا و کبد چرب بدانید.

ماسالا چای هندی از ادویه های گیاهی تشکیل شده است. که هر کدام از ادویه ها در از بین بردن چربی کبد موثر هستند. و وضعیت کبد را به حالت اولیه بازگردانند. گفتنی است کبد چرب، نوعی بیماری است که بر اثر تجمع چربی در سلول های کبد به وجود می آید. این بیماری به دلایل مختلفی مانند کم تحرکی، چاقی، نداشتن فعالیت های جسمانی، رژیم های غذایی نامناسب و … در افراد به وجود می آید.

گفتنی است رازیانه موجود در این چای هندی نیز می تواند در بهبود بیماری کبد چرب موثر واقع شود .و چربی ها در سلول های کبد را از بین ببرد.

میخک

پرهای میخک ها نیز از دیگر ترکیبات موجود در این چای می باشند که می توانند کارایی کبد را بالا ببرند و روند کاری آن را بهبود ببخشند. قابل ذکر است که میخک با داشتن مقدار زیادی آنتی اکسیدان می تواند مانع جذب چربی ها در سلول های کبد شود.

ماسالا و کبد

محققان علوم پزشکی در دانشگاه دوک امریکا اعلام کردند مصرف چای و قهوه به کاهش خطر ابتلا به کبد چرب کمک می کند.

داکتر پل ین و همکارانش در مقاله ای که در شماره اخیر نشریه هپاتولوژی منتشر شد

اعلام کردند با مصرف چای و قهوه که حاوی مقادیر زیادی کافئین هستند می توان از ابتلا به کبد چرب تا حد زیادی جلوگیری کرد.

به دلیل اینکه ماسالا از چای سیاه تشکیل میشود. چای ماسالا هم برای کبد مفید است.

آشنایی با فواید و خواص چای ماسالا - خرید دمنوش های گیاهی و لاغری|

چه افرادی استعداد ابتلا به کبد چرب دارند؟

به گفته پزشکان، افراد چاق و دچار اضافه وزن که کمترین میزان تحرک را دارند. اصلی ترین گروه ها برای ابتلا به بیماری کبد چرب هستند. اما در کنار این گروه، گروه های دیگری هم وجود دارند که بیشترین آمادگی را برای ابتلا به این بیماری دارند.

افراد بی تحرک و علاقه مند به غذاهای آماده و فست فودها نیز در گروه افراد مستعد ابتلا به کبد چرب هستند.بنابراین باید هوشیار باشند و با مشورت پزشک خود آزمایش های لازم در این زمینه را انجام دهند.

به گفته متخصصان، مصرف زیاد ویتامین A نیز یک عامل محرک برای ابتلا به بیماری کبد چرب است. که در نهایت فرد را با خطر رسوب چربی در بافت های کبد و اختلال در عملکرد این عضو رو به رو کند.

نکته مهم درباره ارتباط چای ماسالا و کبد چرب

در این مطلب در مورد ارتباط چای ماسالا و کبد چرب صحبت کردیم. تمام افراد می توانند بر اثر کم تحرکی و رژیم های غذایی نامناسب دچار بیماری کبد چرب شوند. پس افراد بهتر است ضمن درست کردن روند زندگی خود، از این چای و ترکیبات بی نظیر آن به عنوان یک نوشیدنی سالم به منظور جلوگیری از ابتلا به این بیماری استفاده کنند. سلامتی شما آرزوی ماست!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *