قهوه و چربی سوزی

قهوه و چربی سوزی قبل از ورزش

قهوه و چربی سوزی قبل از تمرینات ورزشی

این ماده تلخ دوست داشتنی خواص فراوانی دارد.از جمله افزایش چربی سوزی و لاغری با قهوه ، که اگر از کلیه خواص آن اطلاعات داشته باشید هیچ وقت آن را کنار نمیگذارید. و تجربه ثابت کرده کسانی که از مزایای آن اطلاعات دارند طمع و مزه تلخ آن برایشان دلپذیر تر میشود.

امروز میخواهیم در مورد قهوه و ورزش و اثرات چربی سوزی و لاغری با قهوه آن صحبت کنیم .و این که دلیل این که توصیه میشود قبل از باشگاه یا قبل از تمرین ورزشی قهوه مصرف کنید صحبت کنیم که چرا میگویند مصرف قهوه قبل از ورزش نتیجه شگفت انگیزی دارد و چقدر این حرف صحت دارد؟

ممکن است شما هر روز روز خود را با مصرف قهوه اغاز کنید و هدفتان رفع خستگی و افزایش انرژی باشد. ولی میدانید این نوشیدنی شگفت انگیز چقدر در انرژی روزانه شما تاثیر دارد ؟ مصرف آن قبل از ورزش چقدر در چربی سوزی تاثیر دارد؟

قهوه و چربی سوزی قبل از تمرینات ورزشی

چربی سوزی یکی از اثراتی که قهوه بر بدن  بخاطر داشتن کافئین بالا نسبت به سایر مواد غذایی و نوشیدنی ها انجام می دهد و به خاطر کالری پایینی که قهوه دارد این کار را به نحو احسنت انجام میدهد.

کافئین موجود در قهوه با افزایش متابولیسم و سوخت و ساز بدن باعث میشود که شما وقتی ورزش میکنید اگرقبل از آن یک  فنجان قهوه نوش جان کرده باشید ۲۰% سوخت و ساز شما  افزایش یابد

یکی دیگر از اثرات مصرف قهوه قبل از فعالیت ورزشی اینکه باعث می شود. بدن سلول های چربی را به عنوان منبع انرژی به جای گلیکوژن استفاده کند. و این امر هم باعث چربی سوزی بیشتری می شود.

افزایش فعالیت در حین ورزش به دلیل مصرف قهوه حاوی کافئین، موجب افزایش نتیجه ورزشی میشود.

در خیلی از مقالات ورزشی که توسط متخصصان تغذیه نوشته میشود. از قهوه های پر کافئین به عنوان نیروزا های کمکی سالم نام برده میشود

قهوه و چربی سوزی قبل از تمرینات ورزشی/چای2020

فواید دیگر مصرف قهوه همراه با  انجام تمرینات ورزشی

۱_ افزایش سوخت و ساز  پس از مصرف قهوه به دلیل مقادیر بالا کافئین در بدن اتفاق می افتد .و این وابسته به انجام فعالیت ورزشی نمی باشد در واقع ورزش به تشدید شدن سوخت و ساز منجر می شود.

۲_ورزشکارانی که قبل از ورزش قهوه مینوشند معمولا درد عضلانی کمتری نسبت به ورزشکارانی که قهوه نخورده اند احساس می کنند.طبق تحقیقاتی که در دانشگاه ایلینویز در سال ۲۰۱۵ انجام شده. ۲ فنجان قهوه یک ساعت قبل از ورزش درد عضلانی را تا ۴۸.۵در صد کاهش میدهد.

۳_طبق آزمایشات در دانشکده جان هاپکینز، مصرف  210 میلی گرم کافئین حافظه شرکت کنندگان را تا یک شبانه روز تقویت میکند. و مغز برای پردازش حافظه مجبور به فعالیت بیشتر و مصرف انرژی است در نتیجه چربی سوزی اتفاق می افتد.

۴_قهوه برای تحریک کارکردهای مغزی مفید است و شما به مراتب کمتر احساس خستگی میکنید. و در باشگاه بازدهی بالاتری دارید و تایم بیشتری را بدون احساس خستگی صرف تمرین می کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *