چای ماسالا

چای ماسالا و خواب آرام

تاثیر چای ماسالا بر خواب آرام

اگر قصد دارید چای ماسالا پیش از خواب بنوشید تا خواب راحتی داشته باشید بهتر است از ترکیب ادویه های چای ماسالا مانند ، دارچین ، هل ، میخک و زنجبیل ، بادیان ستاره ای ، جوز هندی ، فلفل سیاه و … استفاده کنید و از اضافه کردن چای سیاه به آن خودداری کنید و چای ماسالا ۲۰۲۰ نسبت به ادویه های موجود، حاوی مقدار کمی چای سیاه می باشد.

تاثیر ادویه های ماسالا بر خواب


وجود هل در این چای باعث آرامش شده و عطر هل باعث کاهش استرس شما می شود. و خواب راحتی را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

ادویه میخک نیز دارای خاصیت کاهنده استرس بوده و استرس هایی که در طول روز به شما وارد شده است را پیش از خواب از شما می گیرد. و به عنوان یک آرامش بخش قوی خواب راحتی را برایتان فراهم خواهد نمود.

همچنین وجود دارچین در این ترکیب به عنوان آرامش بخش قوی می تواند به خواب راحت شما کمک کند .وجود دارچین در چای ماسالا باعث گشاد شدن رگ های خونی شده .و باعث افزایش گردش خون در بدن می شود. و هورمون های انسولین را به راحتی در بدن پخش می کند که قند خون را تنظیم خواهد کرد.

جوز هندی موجود در این نوشیدنی مفید، دارای خاصیت مسکن و کاهنده درد می باشد و استفاده از آن در شب باعث کاهش استرس و دارای خاصیت آرام بخشی دارد.

فلفل سیاه اعصاب افراد سرد مزاج را آرام کرده و به دلیل طبیعت گرم و خشک، افراد دارای طبع گرم باید مراقب آن باشند.

بادیان ستاره ای یکی دیگر از مواد تشکیل دهنده چای ماسالا می باشد که دارای خواص آرامش بخش می باشد. طبق تحقیقات علت این خاصیت به میزان آنتی اکسیدان ها و میزان منیزیم این ادویه مربوط است. بادیان ستاره ای می تواند کیفیت خواب را بهبود بخشد و انتقال دهنده های عصبی را از هم متمایز کند. در نتیجه ، این ادویه برای افرادی که از بی خوابی رنج می برند و الگوی خواب نامنظمی دارند بسیار مفید است.

تأثیر چای ماسالا بر تنظیم خواب/چای2020

فواید چای ماسالا قبل از خواب

موادی که در چای ماسالا وجود دارد .دارای خواص آرامش بخش بوده .و باعث کاهش استرس شده و می تواند یک نوشیدنی مفید برای آرام شدن و داشتن خواب راحت برای شما باشد. همچنین توصیه می شود برای داشتن خواب راحت نیم ساعت قبل از خواب چای ماسالا بنوشید.حتی اگر می خواهید راحت تر بخوابید از چای ماسالا رژیمی مصرف کنید .زیرا فاقد شکر بوده و کالری بسیار پایینی دارد که چای ماسالا ۲۰۲۰ دارای این خاصیت می باشد.

علت توصیه به مصرف چای ماسالا رژیمی این است که مصرف قند یا شکر قبل از خواب باعث افزایش انرژی شده .و ممکن است خواب شما را مختل نماید. و همچنین استفاده از چای ماسالا شیرین در پایان شب احتمال چاق شدن شما را افزایش می دهد. زیرا قند اگر تجزیه و در بدن سوزانده نشود به سرعت باعث ایجاد توده چربی در پهلو شده و در طولانی مدت باعث افزایش وزن می گردد.

عوارض جانبی و مضرات چای ماسالا

از آن جایی که این چای حاوی مقادیری کافئین است .مصرف زیاد آن ممکن است با عوارضی همچون اضطراب، بی خوابی، میگرن و فشار خون بالا همراه باشد.توصیه می شود بیش از ۴۰۰ میلی گرم کافئین در روز مصرف نکنید.
مصرف چای ماسالا ممکن است با داروهایی همچون کوآمیدین، هپارین، کلوپیدوگرل و همچنین داروهای ضد التهاب مانند ایبوپروفن و ادویل تداخل داشته باشد.
افرادی که دچار عارضه عدم تحمل لاکتوز هستند .بهتر است از شیرهای گیاهی مانند شیر نارگیل یا آب به جای شیر گاو در چای ماسالا استفاده کنند.


زنجبیل موجود در چای ماسالا ممکنه باعث کاهش شدید فشار خون یا قند خون شده .و با داروهای کاهنده فشار خون و قند خون تداخل داشته باشد
افرادی که تحمل لاکتوز را ندارند می توانند به جای شیر از آب استفاده کنند.
به علت وجود ترکیبات متنوع در چای ماسالا، زنان باردار بهتر است از مصرف چای ماسالا اجتناب کنند. زیرا کافئین موجود در آن ممکن است به بی خوابی، سقط جنین و کاهش وزن نوزاد هنگام تولد منجر شود.. همچنین توجه داشته باشید، مصرف بی رویه ی چای ماسالا به علت طبع گرمی که دارد. باعث برم خوردن تعادل هورمونی در بدن میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *