چای ماسالا برای چی خوبه؟

چای ماسالا برای چی خوبه؟

چای ماسالا برای چی خوبه؟ماسالا نوعی نوشیدنی است که ارزش غذایی زیادی دارد. به خاطر اینکه کالری ماسالا کمتر از ۱۰۰ است، می‌توانید با خیال راحت آن را بنوشید‌. ماسالای تهیه شده با شیر یا شکر صفر درصد چربی دارد و به همین دلیل مصرف آن به همه‌ی گروه‌های سنی توصیه می‌شود.

خواص ماسالا

(چای ماسالا برای چی خوبه؟)

۱. ممکن است سلامت قلب را بهبود ببخشد

۲. ممکن است سطح قند خون را کاهش دهد

۳. ممکن است باعث کاهش حالت تهوع و بهبود هضم شود

۴. ممکن است به کاهش وزن کمک کند

۵. از سرماخوردگی و گرفتگی بینی جلوگیری می‌کند

۶. خواص ضدالتهابی دارد

۷. انرژی را افزایش می‌دهد

۸‌. سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند

۹. خواص ضداکسیدکننده دارد

۱۰. فشار خون را کنترل می‌کند

۱۱. از ابتلا به سرطان جلوگیری می‌کند

۱۲. سوخت‌وساز بدن را افزایش می‌دهد

۱۳. از نفخ جلوگیری می‌کند

۱۴‌. درد قاعدگی را کاهش می‌دهد

۱۵‌. از دیابت پیشگیری می‌کند

چای ماسالا/چای2020

میزان توصیه شده برای مصرف ماسالا در روز

مشخص نیست که باید چقدر ماسالا در روز مصرف کنید تا بتوانید از فواید آن بهره‌مند شوید. بیشتر مطالعات روی فواید هر کدام از ترکیبات ماسالا تمرکز کرده‌اند که این موضوع فهمیدن اینکه برای بهره‌گیری از حداکثر فواید به چه مقدار چای ماسالا در روز نیاز است را دشوار می‌کند. علاوه بر این به یاد داشته باشید که چای ماسالا حاوی کافئین است که ممکن است بعضی از افراد به آن حساسیت داشته باشند.

کافئین اگر به مقدار زیاد مصرف شود، ممکن است منجر به اثرات نامطلوبی میشود. زیاده‌روی در مصرف کافئین ممکن است احتمال سقط جنین یا کم‌وزنی نوزاد هنگام تولد را افزایش دهد. به دلایل ذکر شده نباید بیشتر از ۴۰۰ میلی‌گرم کافئین در روز مصرف کنید. خانم‌های باردار هم نباید بیشتر از ۲۰۰ میلی‌گرم کافئین در روز مصرف کنند.

درباره‌ی چای ماسالا هم همین‌طور است‌.

عوارض چای ماسالا

چای ماسالا حاوی ادویه‌های زیادی بوده و به همین دلیل توصیه می‌شود که خانم‌های باردار از مصرف چای ماسالا خودداری کنند‌. ترکیبات موجود در چای ماسالا در صورت مصرف زیاد و بی رویه می‌توانند است منجر به از بین رفتن تعادل هورمونی شوند

چای ماسالا حاوی زنجبیل است و از همین رو کسانی که مستعد فشار خون پایین یا قند خون پایین هستند و افرادی که داروهای رقیق‌کننده‌ی خون مصرف می‌کنند، باید در مصرف چای ماسالا و دیگر نوشیدنی‌های کافئین دار محتاط باشند و در مصرف آن‌ها زیاده روی نکنند. کسانی که مبتلا به ناتوانی تحمل لاکتوز هستند باید چای ماسالای تهیه شده با شیر گیاهی یا آب را مصرف کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *