چای سبز برای پاکسازی

چای سبز و پاکسازی کبد

چای سبز و پاکسازی کبد !کبد بزرگ‌ترین غده داخلی بدنه که وظیفه اصلی اون خارج‌ کردن سموم اضافی بدن هست. یکی از بیماری‌های خطرناک، کبد چرب هست که در صورت عدم مراقبت و توجه به سیروز یا نارسایی کبدی بدل میشه. در این رابطه توصیه شده گیاهان دارویی باید در رژیم غذایی روزانه قرار بگیرن. اما با توجه به این امر مضرات چای سبز به عنوان یک گیاه دارویی برای کبد شامل حال چه افرادی هست؟

 علاوه بر این، مصرف منظم چای سبز، باعث جلوگیری از بیماری‌هایی مانند سرطان، آلزایمر و بیماری‌های قلبی و عروقی می‌شود.

مصرف بیش ازحد چای سبز و مضرات آن

با اینکه کارشناسان تغذیه تمامی ‌ویتامین‌ها و مواد ارزشمند این دمنوش رو مفید دونستن اما بحث اصلی در باب مضرات چای سبز برای کبد متوجه میزان مصرفه. هر ماده غذایی قاعده مصرف داره و برای حفظ سلامتی باید تابع شرایط و دستورات بود. شاید به نوشیدنی‌های سالم بسیار علاقه‌مند هستید اما در بحث بیماری‌های کبدی باید بسیار محتاط عمل بشه. به طوری که مصرف دو الی سه فنجان چای سبز به این شرط که سابقه واکنش‌های آلرژیک و  حساسیت به چای نداشته باشین، برای بدن کافی هست. بنابراین بیش از این مقدار خطراتی رو برای بدن و کبد به همراه داره.

گاهی اوقات بدون توجه به واکنش‌های آلرژیک در بدن اقدام به مصرف چای سبز می‌کنین، غافل از اینکه بدن به این گیاه طبیعی حساسیت داره. به طوری که ممکنه آثار حساسیت روی کبد تاثیر منفی بذاره. حالا با این دسته از مضرات چای سبز برای کبد چه کنیم؟ برخی افراد به صورت ژنتیکی با این مشکل مواجه هستن و گاهی افراد باردار هم در برهه‌ای از دوران بارداری با این مشکل روبه‌رو می‌شن.

اولین راهکار کاهش یا قطع مصرف برخی خوراکی‌ها تا درمان و پاکسازی کامل کبده.

بهترین زمان برای نوشیدن چای سبز چه زمانی است ؟

چای سبز نوشیدنی عالی در شروع روز و صبح هنگام است . کافئین این نوشیدنی به میزانی است که انرژی لازم برای شروع روز را برای شما فراهم خواهد کرد . برخلاف قهوه، چای سبز حاوی آمینو اسید “ال تیانین” است که از هدر رفتن کافئین جلوگیری کرده و انرژی را تا چند ساعت بعد ، پایدار نگه خواهد داشت . به عبارت دیگر چای سبز از بروز حس خواب آلودگی در شما جلوگیری خواهد کرد . بهترین نوع چای سبز به عنوان نوشیدنی صبحگاهی ، سنچا، گویورو و کابوسچا است .

چای سبز و پاکسازی کبد/چای2020

خطری جدی برای کبد

۱.نوشیدنی‌های الکلی مصرف می‌کنن.

۲.ترشی، شوری و شیرینی رو بیش از اندازه مصرف می‌کنن.

۳.همچنین توجهی به میزان مصرف خوراکی‌ها ندارن.

۴.خوراکی‌های چرب رو با حجم زیاد مصرف می‌کنن.

کلام آخر چای سبز و پاکسازی کبدی

کودکان، نوجوانان و حتی افراد مسن از علاقه‌مندان این محصول هستن و تقریبا کم‌تر کسی رو می‌شه پیدا کرد که چای سبز دوست نداشته باشه برای یه بار هم که شده این نوشیدنی سلامت محور رو تجربه کنه.

 به‌هرحال اگه افراد قوانین مصرف این دمنوش رو رعایت نکنن، با مضرات اون برای کبد مواجه می‌شن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *